Dva výtečníci se pokusili ukrást vozidlo pomocí odtahovky

Odtah nevhodně zaparkovaného auta

PRAHA – V Braníku probíhal celkem běžný odtah vozidla. Jen na něm něco nehrálo. Proto všímavý kolemjdoucí zalarmoval strážníky.

„Strážníci z Prahy 4 na místě zajistili u speciálního vozidla s odtahovou plošinou dva muže. Jeden z nich ležel pod autem SUV. Ten svého kolegu právě informoval, že to naložit nepůjde, protože se jedná o pohon 4×4 s automatickou převodovkou a je zablokovaný diferenciál,“ uvedla dnes mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Hlídku k místu odtahu přivolal přes tísňovou linku všímavý kolemjdoucí, kterému se nezdálo počínání dvojice. Zejména ho zarazily stopy zablokovaných pneumatik kolem odtahovaného vozu.

Strážníkům se muži snažili namluvit, že odtahují vozidlo na základě žádosti majitele. Neměli však žádný doklad, který by jejich tvrzení podpořil. O tuto službu je prý měl požádat jakýsi muž. Strážníci se však nenechali obalamutit a oba muže ve věku šestadvacet a devětatřicet let omezili na osobní svobodě, z důvodu podezření ze spáchání trestného činu. Zároveň byl zkontaktován skutečný majitel odtahovaného vozidla, který však o ničem nevěděl. Na místě si povedenou dvojici převzala Policie ČR.