Foyer slavného plzeňského rodáka se rozrostlo o další fotografie!

Zdroj: djkt.eu

PLZEŇ – Narodil se dne 10. listopadu roku 1918 v Plzni. Na reálce chodil do ochotnického spolku a touha hrát divadlo ho přiměla založit se svými spolužáky Studentský avantgardní kolektiv.

Miroslav Horníček propadl divadlu naplno, a proto jeho přijetí angažmá v Městském divadle v Plzni v roce 1941 bylo jen logickým vyústěním této jeho touhy. Po válce odjel do Prahy, kde prošel několika scénami, až na šest let zakotvil na té největší. V Národním divadle! V roce 1955 se stal partnerem Jana Wericha v Divadle ABC, kde důstojně nahradil Jiřího Voskovce, který emigroval do Spojených států.

Miroslav Horníček byl též u zrodu Divadla Semafor a byl to právě on, kdo dal dohromady fenomenální autorskou dvojici Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Natočil několik filmů, skvělý seriál Byli jednou dva písaři, neopakovatelné a na svoji dobu vzniku u nás bezkonkurenční byly jeho pořady Hovory H.

Nyní návštěvníci Malé scény mohou ve Foyer Miroslava Horníčka, který byl nejen českým hercem, ale i spisovatelem, dramatikem, režisérem, výtvarníkem, glosátorem a divadelním teoretikem, obdivovat další dvě velkoformátové fotografie. Obě zachycují Miroslava Horníčka spolu s dlouholetou členkou činohry DJKT a zároveň jeho blízkou přítelkyni Moniku Švábovou.