Hrad Buchlov na Štěpána otevře své brány. Užijte si den plný svátečních radovánek

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Na Štěpána letos nezůstávejte doma a užijte si slavnostní program v jedinečném prostředí buchlovského hradu. Na nádvoří bude vonět svařák, punč a dobroty z domácí zabijačky, užijete si zpívání koled i divadelní představení a podíváte se do prostor mimo běžné prohlídkové trasy. Od desíti do tří si vychutnáte pravou vánoční pohodu s celou rodinou.

Na nádvoří vás uvítá vánoční stromeček s ozdobami žáků základních škol a dětských dílen. Čeká vás výstava betlémů a krátké divadelní vystoupení s živým betlémem, zpíváním koled a klaněním Tří králů. Děti i dospělí si užijí kování podkoviček a ukázku místností na speciální prohlídkové trase Vánoce u Berchtoldů.

Čeká na vás i náležité vánoční hodování. Ochutnáte speciality domácí zabijačky, kde nebude chybět polévka, ovar, prejt nebo škvarky. Kromě tradičního svařáku a punče vás zahřeje čaj z buchlovské lípy a čertovy zahrádky.

Během dne proběhne i tradiční prodej limitované série pamětního listu k akci se známkou hradu Buchlova. Vstupné je 30 korun pro děti a 50 korun pro dospělé.