Kriminalisté pátrají po tomto muži. Je jedním z pachatelů přepadení

Kriminalisté pátrají po tomto muži. Nepoznáváte ho? (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí kriminalisté se od poloviny září letošního roku zabývají případem loupežného přepadení v krajské metropoli. Dnes k tomuto přepadení zveřejnili podrobnosti. V souvislosti s ním pátrají po totožnosti muže na fotografii. Jedná se o jednoho z pachatelů.

K loupeži došlo 12. září 2019 na Lannově třídě v Českých Budějovicích. „Dva muži před obchodním domem Prior v úmyslu zmocnit se cizí věci přistoupili k muži, který zde seděl na lavičce. Nejprve s ním rozmlouvali a následně po něm chtěli pod pohrůžkou násilí peníze. Nakonec mu prohledali kapsy kalhot a okradli ho o finanční hotovost,“ popsala průběh přepadení policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Pachatelé poté i s ukradeným obnosem zmizeli. Jednalo se o několik stokorunových bankovek. Bezpečnostní kamery však zachytily jednoho z výtečníků a v souvislosti s tím, žádají širokou veřejnost o pomoc.

„Pokud poznáváte muže na fotografii, kontaktujte kriminalisty na telefonním čísle 974 226 320 nebo přímo na lince 158,“ apeluje Schwarzová.