Na Vysočině začala lyžařská sezóna, jedou dva areály

Na Šacberku už se jezdí. Foto: Vysočina Tourism, Aleš Motejl

VYSOČINA – První dva lyžařské areály o uplynulém víkendu přivítali první lyžaře. Vlek se v pátek 13. prosince rozjel na Šacberku u Jihlavy a o den později na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. Šacberk hlásí 45 cm technického sněhu a Fajtův kopec 50 cm.

Šacberk můžete otestovat v pracovních dnech od 9.00 do 21.00 hodin a jede i dětský vlek. To ve Velkém Meziříčí si v tomto pracovním týdnu zalyžujete od 15.00 do 20.00 hodin. V provozu je vlek s kotvou, zatím nefungují dětské vleky, půjčovna ani lyžařská škola.
Další sjezdovky na Vysočině podle počasí zasněžují a na sezónu 2019/2020 se teprve chystají. „Zatím nejsme v provozu. Vzhledem k počasí ještě necháváme sníh na hromadách, aby zbytečně netál. Tak si užijte vánoční přípravy a příští víkend na svahu,“ informují lyžaře na sociálních sítích správci SKI Harusák v Novém Městě na Moravě. Na Žďársku se zasněžuje ještě také ve Svratce, na svahu v Jimramově a v Dalečíně. Přípravy v plném proudu mají také na sjezdovce u Hlinska, na hranici Vysočiny s Pardubickým krajem.