Nové speciální popelnice, víme, k čemu slouží

Ilustrační foto: Tomáš Branda.

OPAVA – Ve městě se v nedávné době objevily zcela nové popelnice. My víme proč a kde je v případě potřeby najdete.

Město Opava nainstalovalo tmavé popelnice s oranžovým poklopem, které usnadňují nakládání s odpadem vznikajícím v domácnostech – jedlým tukem a olejem.

Největším problémem je především to, že spousta obyvatel se zbaví jedlého oleje či tuku skrz dřez či toaletu. To je ale jedno z nejhorších řešení, které může vést až k ucpání a zničení potrubí.

Až doposud mohli obyvatelé města skladovat jedlý tuk či olej v PET lahvích a odevzdat jej do sběrného dvora. Nyní město rozmístilo speciální kontejnery, které jsou označené nálepkou „použitý potravinářský olej“. Do těchto kontejnerů mohou obyvatelé vhazovat PET lahve s použitým potravinářským olejem či tukem a chránit tak nejen životní prostředí, ale také své potrubí.

Popelnice na použitý potravinářský olej a tuk jsou k dispozici v jednotlivých městských částech, a to ve Zlatníkách, Milostovicích, Vlaštovičkách, Vávrovicích, Malých Hoštěnicích, v Suchých Lazcích, v Komárovově a v Podvihově.

Konkrétně ve městě Opava jsou popelnice k dispozici na více než 20 místech, bližší informace lze najít v oficiální aplikaci města: https://map.opava-city.cz/waportal/home/.