Pátek třináctého: První sníh zaskočil řidiče i na Domažlicku!

Nehoda mezi Novým Kramolínem a Vlkanovem

DOMAŽLICKO – Pátek třináctého opravdu nezůstal na našich silnicích nic dlužen svým pověrám. Náhlá sněhová nadílka nepříjemně překvapila leckterého řidiče a během pouhé jedné hodiny došlo na Domažlicku k šesti dopravním nehodám.

Krátce před jednou hodinou odpoledne mezi obcemi Nový Kramolín a Vlkanov jednadvacetiletá řidička osobního auta Fiat Punto nejela dost opatrně, a to se jí vymstilo. Silnici během krátké chvíle pokryla vrstva sněhu a když mladá žena sjížděla z mírného kopce, dostala smyk, vjela do protisměru a skončila v silničním příkopu. „Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky, která byla proto převezena do nemocnice k ošetření. Dechová zkouška u této ženy vyloučila požití alkoholu před jízdou. Škoda na autě Fiat byla vyčíslena na 20 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zhruba o půl hodiny později došlo k dopravní nehodě mezi obcemi Libkov a Nová Víska. I padesátiletý řidič osobního auta Hyndai se nechal zaskočit náhlou sněhovou nadílkou a když projížděl levotočivou zatáčku, dostal nezvladatelný smyk a vřítil se do příkopu, kde se s autem převrátil na střechu. „Při nehodě řidič utrpěl zranění. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 40 tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí.

Kolem druhé hodiny odpoledne mezi obcemi Domažlice a Horšovský se dostal do potíží též řidič autobusu Karosa. Při sjíždění kopce dostal na zasněžené silnici smyk a vjel do pravého silničního příkopu. „Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění osob. Škoda na autobusu byla vyčíslena na osm tisíc korun,“ konstatovala Dagmar Brožová.

Zdroj: HZS