Podezřelý z vraždy barmanky v Humpolci už sedí ve vazbě

Ilustrační foto

HUMPOLEC – Jen několik hodin po vraždě barmanky v Humpolci kriminalisté v pátek 13. prosince odpoledne zadrželi možného viníka. Dnes vydali oficiální stanovisko, 58letou barmanku pravděpodobně připravil o život 47letý dělník české státní příslušnosti, který už se jednou vraždit pokusil. V případě prokázání vinu mu hrozí až 20 let za mřížemi nebo i výjimečný trest.

„Jednalo se o vraždu spáchanou zvlášť surovým způsobem, ale k dalším detailům činu se nebudeme v tuto chvíli vyjadřovat s ohledem na rodinu zavražděné ženy,“ uvedl Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Na místě činu i v jeho okolí se podařilo kriminalistům zajistit velké množství stop. U zadrženého muže kriminalisté zajistili různé věci, které zřejmě pocházejí z místa činu. Všechny budou policisté důkladně vyhodnocovat.
Muž, který pravděpodobně vraždil, je Čech s trvalým bydlištěm ve Středočeském kraji. V Humpolci pracoval jako dělník a bydlel v ubytovně. „Muž má trestní minulost – byl sedmkrát soudně trestán. V minulosti byl odsouzen k deseti letům odnětí svobody za spáchání vraždy ve stádiu pokusu. Z výkonu trestu odnětí svobody byl propuštěn v roce 2009,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

V sobotu 14. prosince vyšetřovatel zahájil trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže, kterého obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. „Pachatel využil svého práva a k případu odmítl vypovídat. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na vypracování návrhu na jeho vzetí do vazby. Státní zástupce podal návrh na vazební stíhání a okresní soud v Pelhřimově dnes ráno akceptoval,“ sdělila v pondělí 16. prosince k případu vraždy mluvčí Dana Čírtková s tím, že policejní hlídka přímo od soudu eskortovala muže do vazební věznice. Stejně jako v předchozích případech, i čtvrtá vražda na Vysočině má svého konkrétního podezřelého a především zadrženého.

Jak to bylo?
V jednom z místních barů našel v pátek 13. prosince ráno náhodný člověk ženu bez známek života. Na první pohled bylo jasné, že 58letá žena, barmanka, zemřela násilnou smrtí. Na místě se okamžitě vydali kriminalisté z Pelhřimova a také krajská kriminálka včetně soudního znalce. Policisté neprodyšně uzavřeli ulici, kde se bar nachází, a začali s důkladným ohledáním místa činu a jeho blízkého i širšího okolí. Rozjelo se rozsáhlé pátrání s cílem co nejrychleji zadržet osobu, která má závažný násilný čin na svědomí. Ještě v pátek odpoledne kriminalisté zadrželi muže, podezřelého z vraždy.