Program Adventního Zlína jde do finále. Přijede nezbedný Ježíšek i starobylý kolotoč

Foto: Trampoty s Ježíškem – Cirkus trochu jinak. Zdroj: Michal Růžička/Město Zlín

ZLÍN – Program Adventního Zlína vrcholí. Na hlavním pódiu vystoupí folklorní soubory, hudební skupiny i známí interpreti. Starobylé Vánoce vám zas představí tradiční české zvyky a nabídnou oblíbené dobroty. Na své si přijdou i děti. Čeká je kouzelná vánoční pohádka i zábavná tvořivá dílnička. Na náměstí zavítají také skauti s Betlémským světlem.

V rámci hudebního programu na pódiu zahraje Karel Kahovec se skupinou George & Beatovens, 80´ Factory s Markétou Peškovou, Poutníci, Legendy se vrací, Voxel s kapelou, Adam Caha, Peter Juhás a nebude chybět ani Martin Chodúr či Thom Artway. Za folklorní soubory vystoupí Bartošův dětský folklorní soubor, folklorní soubor Vonička a cimbálová muzika Paléska nebo Dětský folklorní soubor Trnečka Zlín.

V třídenním programu Starobylé Vánoce si vyzkoušíte lití olova nebo výrobu svíček. Pro děti bude připraven dřevěný starobylý kolotoč a Loko udírna nachystané něco dobrého k jídlu.

V neděli přijďte na náměstí už v deset. Děti se mohou těšit na Vánoční pohádku Betlém aneb Putování za hvězdou a odpoledne si v tvořivé dílničce ozdobí skleněné baňky. Ve čtyři vystoupí slovenský zpěvák Peter Juhás, kterého můžete znát ze soutěžní show The Voice Česko Slovensko.

V pondělí o půl dvanácté přinesou zlínští skauti Betlémské světlo. K jeho přenosu můžete využít Lucerničku pro Anetku od Charity Zlín. Výtěžek z lucerniček bude v letošním roce věnován žákům Základní školy Mostní, kteří se podíleli na jejich tvorbě. V pět náměstí rozzáří andělé s obrovským kočárem, ve kterém přivezou nezbedného a rozverného Ježíška. V šest pak vystoupí Martin Chodúr s kapelou a poté vás roztančí DJ Martin Hrdinka.

Pondělní odpoledne bude patřit zlínské kapele AVION BIG BAND ZLÍN a JAZZZUBS. Následně pak Štědrý den zpříjemní reprodukovaná hudba.