Projděte se napříč časem na Kraví Hoře, přijďte oslavit slunovrat

BRNO – Už je tady zase! V noci ze soboty 21. prosince na neděli 22. prosince proběhne zimní slunovrat. Ten oslaví hvězdárna Brno Svátkem světla a podpoří ho Visuálové světelnou instalací v parku Kraví hory.

Podle tradice Slunce v době zimního slunovratu umírá a pozemský svět se nakrátko, ale přeci ocitá bez ochrany před upíry, vlkodlaky i dušemi zemřelých. Jedinou možností je vlastní světlo. Kdysi lojových svíček, později elektrických žárovek, dnes výkonných LED svítidel. „Abychom si tuto výjimečnou událost připomněli a současně uchránili město před nejtemnějšími démony, opět oslavíme Svátek světla,“ uvedli organizátoři. Přijďte v neděli 22. prosince od 17 do 22 hodiny na Kraví horu. Stroj času vám umožní projít v několika minutách celým příběhem našeho vesmíru. S pomocí projekcí oděných do pestrobarevné záře fotonového světla se podíváme na jeho vznik, tedy okamžik velkého třesku, ale také budoucnost, kdy se vesmír stane mrtvým oceánem záření, času a prostoru. Instalace baterie programovatelných svítidel a unikátní prostorový zvuk slibují nejen neopakovatelný audiovizuální zážitek, ale nabídne i bezpočet dech beroucích světelných soch, které vytvoří důstojný panteon nejdelší noci v roce. Přijďte se podívat na neopakovatelnou světelnou instalaci z dílny Michala Oklešťka a Jana Macháta, kteří obarvují Brno pod uměleckým jménem Visuálové. Vstup je zdarma, za každého počasí, místa bude dost. Projekce je součástí projektu Jihomoravský kraj fandí vědě.

Audiovizuální show k oslavě zimního slunovratu – Fotonový tunel – Svátek Světla 2018 Foto: Michal Bernátek – Myphoto.cz, VISUALOVE