Řidič naboural do odtahovky nakládající vozidlo. Na místě zemřela osoba

Tragická nehoda u Kbelnice na Strakonicku (zdroj Policie ČR)

STRAKONICKO (aktualizováno 11:37) – Včera ve večerních hodinách došlo k tragické dopravní nehodě na Strakonicku. Třiasedmdesátiletý řidič osobního vozidla zde naboural do odtahové služby, která právě nakládala jiný vůz. Na místě bohužel zemřela jedna osoba. Další pak na následky zranění v nemocnici.

Nehoda se stala v neděli 15. prosince 2019 po dvacáté hodině večerní na rovném úseku silnice číslo 1/4 nedaleko obce Kbelnice na Strakonicku. Třiasedmdesátiletý řidič osobního vozu značky Chevrolet Spark mířil směrem od Strakonic. Na pravé krajnici vozovky stálo vozidlo odtahové služby značky Mercedes, které nakládalo nepojízdné nákladní auto.

Tragická nehoda u Kbelnice na Strakonicku (zdroj Policie ČR)

„Z dosud nezjištěných příčin došlo k nárazu přední části osobního vozidla do levé přední části odtahového vozu. V blízkosti odtahového vozu se v době srážky pohybovala šestašedesátiletá žena, která byla nárazem odmrštěna do silničního příkopu. Na místě zemřela,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. Stala se 69. obětí smrtelných dopravních nehod na jihočeských silnicích v tomto roce.

Tragická nehoda u Kbelnice na Strakonicku (zdroj Policie ČR)

Řidič a jeho dvě spolujezdkyně utrpěli zranění a byli převezeni k lékařskému ošetření do strakonické a českobudějovické nemocnice. Při nehodě vznikla škoda ve výši 300 000 korun. „Přesné příčiny a průběh nehody zjišťují nadále strakoničtí kriminalisté a dopravní policisté,“ dodala policejní mluvčí.

Doplnění: Před pár minutami policisté zveřejnili další smutnou zprávu. „Dvaasedmdesátiletá spolujezdkyně z osobního vozidla značky Chevrolet, která seděla na předním sedadle, zemřela v nemocnici na následky zranění,“ sdělila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.