Rozhodnuto! Sportovní hala v Táboře bude. Víme, kdy začne stavba

Interiér budoucí všesportovní haly v Táboře (zdroj město Tábor)

TÁBOR – Výstavba nové všesportovní haly v ulici U stadionu Míru v Táboře dostala zelenou. Zastupitelstvo města jí na svém listopadovém jednání dalo hned dvacet tři hlasů. Do dvou let by v ní mohli začít trénovat první sportovci.

Za obrovské vítězství všech táborských sportovců považuje jednatel Tělovýchovných zařízení města Tábora Jan Benda listopadové usnesení zastupitelstva. „Je to velký krok kupředu. Kromě samotné haly bude přínosem fakt, že v lokalitě kolem Kvapilovy ulice vznikne ucelený sportovní kampus, který bude sloužit nejen organizované sportovní veřejnosti, ale i aktivní veřejnosti, a to zejména v odpoledních hodinách,“ uvedl Jan Benda, který pracuje na přípravě stavby. Čeká ho sestavení plánu výstavby, realizačního týmu na straně investora, koordinace odstávek energií, podpora klubů při hledání náhradních prostor pro sportování během výstavby.

Tělovýchovné zařízení města Tábora má již povolení demolice stávajícího objektu. K zemi padne původní hala z roku 1929, která vznikla podle projektu architekta Theodora Petříka jako dočasný objekt pro výstavu Československého válečnictví, která proběhla v roce 1929 a jíž se zúčastnil i Tomáš Garrigue Masaryk. Výstavba nové haly za 153,2 milionu korun bez DPH začne na jaře 2020 a potrvá 18 měsíců.

„Základem bude hřiště o rozměrech dvacet na čtyřicet metrů s výběhovými zónami (s možností dělení na menší hřiště), strop vysoký deset metrů, tribuna pro pět set diváků nebo atletický tunel o délce 90 metrů. Součástí budou mimo jiné také posilovna, rozcvičovna nebo taneční sál,“ upřesnil Luboš Dvořák, mluvčí města Tábor.

Součástí projektu zatím nejsou fotovoltaické panely na střechu haly, ale Tělovýchovné zařízení města Tábora zpracovává investiční záměr, který by je tam doplnil. „Cílem je zlepšit soběstačnost energeticky náročných sportovních areálů, včetně přilehlého plaveckého bazénu,“ konstatoval Dvořák. Odhad investičních nákladů na fotovoltaiku činí zhruba 6 milionů korun, z toho 50 procent by uhradila státní dotace. Kalkulovaná návratnost je přibližně sedm let.