Tramvaje skříply v Brně auto mezi sebe

zdroj: HZS JMK

BRNO – Nehoda dvou tramvají a osobního auta zablokovala v Brně křižovatku na Konečného náměstí. Při nehodě se lehce zranil řidič osobního auta. Hasiči jednotek Brněnských veletrhů a Lidická ho museli 20 minut vyprošťovat.

Nehoda se stala v 11 hodin na křižovatce na Konečného náměstí v brněnském Veveří. Řidiče z osobního auta dostali hasiči ven po dvaceti minutách. Řidič byl podle záchranářů celou dobu zásahu při vědomí. „Vzhledem k mechanismu nehody a poměrně dlouhému vyprošťování byl přepraven na urgentní příjem do nemocnice,” sdělila mluvčí záchranky Michaela Bothová. Nikdo další se při nehodě nezranil. Provoz na místě je omezen, tramvajové linky ani trolejbusy tudy nemohou projíždět. Omezení provozu se dotklo tramvajových linek číslo 3, 11 a 12 a trolejbusů 25 a 26. Příčinu a okolnosti nehody vyšetřuje policie. „Příčiny nehody vyšetřujeme, budeme využívat i kamerové záznamy z tramvají a městského kamerového systému. Podle prvotního šetření řidič osobního auta vyjel do křižovatky z Kotlářské ulice, přičemž se střetl s tramvají jedoucí po ulici Veveří ve směru do centra města. Náraz auto odmrštil, přetočilo se a nabourala do něj tramvaj jedoucí v opačném směru,” popsal nehodu policejní mluvčí Petr Vala. Dechová zkouška u řidiče byla negativní.

Podle provozního ředitele brněnského dopravního podniku Jana Seitla vjel řidič osobního auta do křižovatky na červenou. „Dle nám dostupných informací vjel řidič z vedlejší ulice do křižovatky na signál stůj a tím došlo ke střetu se dvěma tramvajemi, které křižovatkou právě na signál volno projížděly,” uvedl Seitl. Osobní auto zůstalo po nehodě zcela zničené. „Na tramvajích budeme škodu ještě vyčíslovat na základě technické prohlídky ve vozovně, v tuto chvíli škodu odhadujeme na zhruba půl milionu korun,” uvedl na místě nehody Seitl.