Vražda v Braníku. Pachatel sám zavolal policii

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Dva muži se v sobotu večer pohádali, jeden z nich vytáhl nůž a druhého bodnutím zabil. Pak vzal telefon a zavolal na policii.

„Krátce před půl sedmou večer přijal operační důstojník oznámení, že v Modřanské ulici došlo k hádce mezi dvěma bezdomovci,“ uvedla v sobotu mluvčí policie Violeta Siřišťová. Na místo se ihned sjely nejbližší policejní hlídky. Vzhledem k tomu, že oznamovatel nebyl příliš konkrétní při určení přesného místa konfliktu, trvalo policistům nějakou dobu, než našli mrtvolu v porostu. Na místě rovněž zadrželi druhou osobu, podezřelou z násilného trestného činu a zároveň oznamovatele.

V neděli pak mluvčí doplnila, že se zadržený jednašedesátiletý muž kriminalistům přiznal, že během hádky vytáhl na svého kamaráda nůž a pak ho bodl. Ten na základě tohoto bodného zranění na místě zemřel. Pak útočník zavolal na tísňovou linku a požadoval příjezd policie a záchranářů. V neděli si muž vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu vražda, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody. Byl také podán návrh na jeho vzetí do vazby.