Akce Strážník roku má své oceněné

Zdroj: MP Brno

BRNO – Jako každý rok, i letos se konalo vyhlašování Strážníka roku v brněnské hvězdárně. Při této příležitosti si strážníci přebírají ocenění za skvělé výsledky.

Strážníky roku se stali dva kolegové z dopravní jednotky, Aleš Badal a Jiří Novák. U Městské policie Brno působí přes dvacet let a podílí se na dopravně náročných akcích, například na MotoGP nebo Ignis Brunensis. O ocenění nepřišli ani nováčci, Adéla Skaláková z revíru Střed byla nominována díky rychlému seznámení s prací strážníka a je velkým přínosem pro kolektiv. Nováčkem roku ze zástupu mužů se stal Petr Minařík z revíru Tábor, a to díky pečlivé dokumentaci a empatickému přístupu.

Ocenění Tým roku si odneslo Oddělení komunikačních technologií, které se stará o záznamy kamerových systémů a minikamer. Kromě toho také vyvinuli a spravují mobilní kamerový systém, který se osvědčil pro boj s kriminalitou.

Marcela Brázdová zvítězila v kategorii Civil, působí jako odborná referentka organizačního oddělení. Ocenění strážníků i civilních osob má poukázat na mimořádné nadšení pro profesi nebo to, že jdou příkladem ostatním.