Háčkované chobotničky pomohou předčasně narozeným dětem ve zlínské nemocnici

Foto: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně

ZLÍN – Celkem šestnáct háčkovaných chobotniček darovaly Novorozeneckému oddělení zlínské Baťovy nemocnice členky Dámského klubu z Kostelan nad Moravou. Drobná hračka má podle dánského výzkumu pomoci dětem cítit se bezpečněji a daří se jim lépe. „Chtěly jsme udělat radost maminkám a jejich miminkům po předčasném porodu. Věříme, že jim chobotničky pomůžou a že si je oblíbí,“ sdělila za Dámský klub Martina Dudová.

Projekt Chobotničky pro kulíšky k nám dorazil z Dánska. Podle tamějších odborníků připomínají háčkované robotničky dětem pupeční šňůru jejich maminky, a pokud je mají v ruce, netahají za zavedenou sondu či hadičky. „Cítí se bezpečněji, jsou klidnější a tím pádem také stabilnější a lépe prospívají,“ uvádí se v závěrech jmenovaného výzkumu.

„Moc si tohoto dárku vážíme. Víme, že členky Dámského klubu háčkují chobotničky na vlastní náklady a ve svém volném čase, a zájem o ně je v nemocnicích po celé České republice. Je tedy hezké, že šestnáct chobotniček je nyní k dispozici právě dětem narozeným ve Zlíně,“ poděkovala za zdravotnické zařízení Michaela Schneider, vedoucí Dobrovolnického centra ve zlínské krajské nemocnici, která s Dámským klubem z Kostelan nad Moravou spolupracuje.

Foto: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně