Liberec přidělí lidem v bytové nouzi jedenáct nových sociálních bytů

LIBEREC – V Žitavské ulici byla nedávno úspěšnou kolaudací ukončena rozsáhlá rekonstrukce městského bytového domu. Vzniklo tím jedenáct nových sociálních bytů v rámci projektu s názvem „Sociální bydlení města Liberce Bytový dům F“, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je jedním ze souboru dílčích projektů, jejichž společným výstupem je zvýšení počtu bytů sociálního určení, jimiž statutární město Liberec v současné době disponuje.

Byty různých velikostí od 1+kk až do 4+kk budou využívány pro zajištění dostupného bydlení pro osoby v aktuální bytové nouzi v ekonomicky aktivním věku, které buď nemají žádné, nebo mají pouze nevyhovující bydlení. Jedná se o rozmanitou cílovou skupinu, která může zahrnovat absolventy, matky samoživitelky, rodiny i jednotlivce.

Pro získání bytu se posuzuje zejména příjem v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy, který nepřesáhl 0,6 násobek průměrné měsíční mzdy. Pokud jste přesvědčeni, že splňujete výše uvedené podmínky pro získání bytu, kontaktujte liberecký magistrát pro více informací na e-mail: socialnibydleni.mestaliberce@magistrat.liberec.cz. Projekt „Sociální bydlení města Liberce Bytový dům F“ je spolufinancován z prostředků Evropské unie.

Foto: Magistrát města Liberce