Nad obrazy s loveckou tématikou budete žasnout!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Zajímavé spojení aristokratického lovectví s malířstvím vás čeká na výstavě obrazů malířů Johanna George a Filipa Ferdinanda Hamiltonových.

Přestože se celá řada barokních malířů zabývala malováním zvířat, Johann Georg Hamilton i jeho bratr Filip Ferdinand byli pro svou vytříbenou techniku považováni za malíře zvířecích námětů par excellence. Johann Georg získal přezdívku malíř koní, Filip Ferdinand maloval obrazy ptáků, jezdecké portréty i portréty psů. „Dlouhá léta stáli oba bratři na okraji odborného zájmu u nás i v zahraničí, německojazyčné země nevyjímaje,“ doplňuje autorka výstavy Ludmila Ourodová. Filip Ferdinand de Hamilton pracoval především pro Liechtensteiny, Johann Georg před svým angažmá na císařském dvoře pracoval mnoho let i pro rod Schwarzenbergů. Proto je v jejich sbírkách více než 60 obrazů Johanna Georga de Hamiltona a asi desítka obrazů namalovaná jeho bratrem.

Seznamte se s životními osudy „malířské dynastie“ Hamiltonů včetně výsledků posledních výzkumů jejich tvorby na výstavě Bratři Hamiltonové. Obrazy aristokratického lovectví 18. století v Galerii NPÚ v Českých Budějovicích do 20. 12.