Okradl ženu na eskalátoru metra a ještě byl za dobráka!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Ve stanici metra Jiřího z Poděbrad okradl ženu neznámý muž. Jel za ní na eskalátoru a z peněženky jí ukradl peníze. Pod eskalátorem se zachoval jako gentleman.

„Policisté z místního oddělení Žižkov pátrají od začátku prosince po neznámém muži, který odcizil ve vestibulu stanice metra Jiřího z Poděbrad hotovost z peněženky. Podezřelý využil nepozornosti ženy, která jela po eskalátoru a v nestřeženém okamžiku jí odcizil peníze z batohu, který měla na zádech,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Ovšem prostá krádež muži nestačila. Prázdnou peněženku pohodil na stupně jezdících schodů a ještě na tuto skutečnost ženu upozornil. Ta mu jistě poděkovala, a on v klidu pokračoval na nástupiště.

Ženě se nakonec podařilo peněženku sebrat, i přes nápor přijíždějících cestujících, a teprve tehdy poznala, že byla okradena. Už však bylo pozdě, po muži se slehla zem. V souvislosti s tímto případem zajistili policisté kamerové záznamy z metra, kde je zachycen podezřelý muž. Pokud ho na záznamech poznáváte nebo víte, kde se pohybuje, kontaktujte prosím linku 158. Krádeží vznikla škoda přesahující částku dva tisíce korun. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.