Po novém obchvatu Slaného projedou první auta už ve středu!

Foto: Zhotovitel přeložky společnost Strabag

KLADNO – Deset tisíc aut, z toho tři tisíce nákladních. Tolik aut projíždí denně městem Slaný. Ve středu 18. prosince se to konečně změní. V osm hodin ráno se pro řidiče otevře obchvat Slaného, konkrétně úsek Slaný – Žižice. Obyvatelé Slaného si tak konečně oddechnou od tranzitní dopravy a kolon. Od dopravní zátěže se uleví nejen městu, ale také obcím Blahotice a Vítov.

Dokončená část obchvatu měří téměř sedm kilometrů. „Celou přeložku dokončíme v příštím roce, kdy bude tranzitní doprava odvedena i z obcí Luníkov a Ješín“, uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Je třeba ještě dokončit především napojení na stávající komunikaci I/16. Celkově má trasa přesáhnout 13 kilometrů. Pokračování prací se má naplno rozjet po zimní přestávce nejspíš v březnu – podle počasí.

Obchvat Slaného je součástí silnice I/16, která propojuje dálnici D8 a dálnici D7. Součástí projektu je také přeložka silnic druhých a třetích tříd a 11 mostů.

Cena se má vyšplhat na 750 milionů korun bez DPH. Stavba byla spolufinancována v rámci Operačního programu Doprava 2014 – 2020 z Evropského fondu pro regionální rozvoj.