Podívejte se na videozáznamy z tramvají, které zmáčkly auto mezi sebe.

zdroj: HZS JMK

BRNO – V pondělí došlo na Konečného náměstí k vážné dopravní nehodě dvou tramvají a osobního auta. O nehodě jsme psali zde. V zájmu prevence zveřejnili policisté videa z pondělní nehody.

Řidič auta očividně nerespektoval světelný signál stůj, přičemž došlo ke vklínění osobního vozidla mezi dvě tramvajové soupravy. Lehce zraněný šofér byl z osobního vozidla vystříhán a předán do péče přivolaných zdravotníků. Dechovými zkouškami byl alkohol u všech účastníků vyloučen. V současné době je hlavní příčina dopravní nehody předmětem šetření dopravních policistů. Jedna vyšetřovací verzí je, že řidič osobního vozidla při vjíždění do křižovatky nerespektoval červený signál stůj. Kromě zraněného řidiče osobního vozidla nebyl nikdo jiný zraněn. Policisté budou vyhodnocovat zajištěné kamerové záznamy z palubních kamer, které byly umístěny v tramvajových soupravách. „Upozorňujeme, že všichni musíme mít na paměti, auto může zabíjet! Proto si pamatujme, že spěch a nepozornost se za volantem na silnicích dvojnásob nevyplácí. Při průjezdu křižovatkou buďte vždy mimořádně opatrní. Jedna chyba může ovlivnit mnoho životů,“ uvedl mluvčí policie Petr Vala.

Nehoda se dvěma tramvajemi na Konečného náměstí

V zájmu prevence vám přinášíme video ze včerejší nehody osobního auta se dvěma tramvajemi na Konečného náměstí. Při průjezdu křižovatkou buďte vždy mimořádně opatrní. Jedna chyba může ovlivnit mnoho životů.

Zveřejnil(a) Městská policie Brno, oficiální stránka dne Pondělí 16. prosince 2019