Přivolala Nova tragický výbuch v Prešově? Neuvěříte o čem bude nová Ordinace!

Modernější, ještě akčnější, dramatičtější i dojemnější. Takovou Ordinaci slibuje Nova od začátku příštího roku. Nový způsob natáčení dlouhodobě nejúspěšnějšího seriálu Česka si vyžádal nemalou finanční injekci. Ta představuje investici v řádu desítek milionů korun. A hned první díl nové série diváky dostane!

Nové díly Ordinace v Růžové zahradě 2 natáčela Nova již od října. Námět tedy vznikl dávno před skutečnou tragédií v Prešově. A je až neuvěřitelné, že první díl nové série popisuje přesně stejné neštěstí. Je vidět, že scénáristé pečlivě sledují život kolem sebe a jejich příběhy jsou skutečně autentické. Další sezónu totiž otevře záchranná akce po výbuchu plynu v panelovém domě.  „Vypadá to neuvěřitelně, stejně tak překotný porod na salaši. Vždycky se snažím být nad věcí, ale dojímá mě to. Bylo to náročné natáčení, ale stálo to za to,“ říká Simona Matásková. 

Nova totiž přistoupila  k novému způsobu snímání podle aktuálního zahraničního trendu. „Ordinace se vysílá už patnáctým rokem a za tu dobu se na televizním trhu řada věcí změnila. Svět se vyvíjí a my s ním držíme krok. Ordinace se tak díky zásadní inovaci ve způsobu snímání stává prvním a jediným dlouhodobým seriálem v Česku, natáčeným filmovým způsobem,“ říká programová ředitelka Alex Ruzek.  Ordinace v růžové zahradě 2 se dosud vyprávěla klasickým seriálovým způsobem. „Ordinace se natáčela tak, jako dosud všechny dlouhodobé seriály na tři kamery jako televizní inscenace. Nyní točíme na dvě kamery jako film. Díky tomu získáváme více obrazových možností, můžeme lépe pracovat s ostrostí a diváka tím lépe navést k tomu, na co se má v danou chvíli soustředit,“ vysvětluje podstatu nového snímání šéfrežisér Ordinace v růžové zahradě 2 Braňo Holiček. 

Nový způsob natáčení se promítá i do způsobu vyprávění příběhu kamenických lékařů a sester a klade vyšší nároky nejen na techniku a štáb, ale také na herce. „Kamery jsou jim mnohem blíž a neuteče jim téměř nic. Zachytí každý detail, každou emoci… každou chybu. Máme skvělé herce, ale je rozdíl natočit film za několik týdnů a setkávat se s podobnou náročností denně po dobu několika let,“ vysvětluje Simona Matásková. 

Její slova potvrzuje i herečka Ivana Jirešová, která v seriálu Ordinace v růžové zahradě působí od samého začátku. „Jsem typ herce, který si danou situaci potřebuje odžít. Při první klapce slzím přirozeně, s každým dalším záběrem už jsou slzy techničtější. Detailní záběry se ale zpravidla točí až při opakování. Nechápala jsem herce u filmu, proč se při prvních klapkách nepokládají tolik, jako u těch detailních. Teď to chápu, jinak se to nedá vydržet,“ říká herečka. První díl v novém roce uvidí diváci Ordinace v růžové zahradě 2 v úterý 7. ledna ve 20:20 na Nově.