Rychlík mířící z Lince do Prahy srazil na trati muže

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kriminalisté z krajské metropole od včerejšího večera vyšetřují další střet na železnici. Ve večerních hodinách zde totiž vlak srazil muže. Provoz na železnici byl zastaven na čtyři hodiny.

K neštěstí došlo v pondělí 16. prosince 2019 před jednadvacátou hodinou, a to v Českých Budějovicích v blízkosti železničního přejezdu mezi ulicemi J. Buděšínského a V. Nováka. „Policisté na místě zjistili, že v koridoru mezi Kaplicí a Českými Budějovicemi jela expresní rychlíková souprava směřující z Lince do Prahy a zhruba 150 metrů od železničního přejezdu se pohybovala osoba muže, který byl sražen lokomotivou,“ sdělil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Ve vlakové soupravě tou dobou cestovalo třicet osob, nikdo z nich nebyl zraněn. Provoz na železniční trati byl zastaven po dobu vyšetřování a k jeho obnovení došlo teprve před jednou hodinou noční. „Případ si převzali českobudějovičtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení a nařídili provedení pitvy,“ dodal policejní mluvčí.