Smolná silnice. Řidič osobáku nepřežil čelní srážku osobního a nákladního auta

PŘEROVSKO – Tragická dopravní nehoda se stala včera kolem 16. hodiny na silnici mezi Krčmaní a Kokorami na frekventovaném silničním tahu z Olomouce do Přerova. Na místě zasahovali také hasiči. Silnice byla po nehodě neprůjezdná.

Včera odpoledne kolem 16. hodiny se na silnici mezi Krčmaní a Kokorami čelně srazil Seat Toledo, který řídil 58letý řidič a jel ve směru z Olomouce na Přerov, s protijedoucí nákladní soupravou Daf, v níž jeli dva lidé – 25letý řidič a jeho 34letý spolujezdec (oba cizinci). „Při nehodě, bohužel, zemřel řidič osobního vozidla, řidič nákladního vozidla i jeho spolujezdec utrpěli zranění, s nímž skončili v péči zdravotnické záchranné služby. Alkohol byl u řidiče nákladního vozidla vyloučen orientační dechovou zkouškou, u zemřelého byla nařízena soudní pitva. Škoda je odhadována na předběžně 260 000 korun. Havarované osobní vozidlo bylo zajištěno za účelem zkoumání technického stavu,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů.  „Po střetu nákladního a osobního vozidla došlo ke zranění 3 osob, bohužel v jednom případě zranění smrtelné. Provedli jsme nutná bezpečnostní a protipožární opatření, likvidaci úniku provozních kapalin. V navazujících činnostech jsme pokračovali v nasvětlování místa pro PČR a po skončení dokumentace vyproštění osoby z vozidla,“ uvádí se na Facebooku Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Provoz na této silnici byl přitom na více než hodinu zastaven už včera dopoledne, kdy zde vyprošťovali havarovaný kamion. V neděli vjel řidič s nákladní soupravou na krajnici, která se pod tíhou vozu utrhla. O kousek dál se na stejné silnici ve směru od Krčmaně na Olomouc včera dopoledne stala další nehoda dvou osobních aut, při které podle policejní mluvčí nebyl nikdo zraněn. Minulou středu se nedaleko odtud na stejné silnici staly také dvě nehody. Na křižovatce u Velkého Týnce se srazila dvě nákladní auta a jedno z nich bylo odmrštěn na stojící dodávku, ve které byl zraněn řidič. Další nehoda se stala asi o kilometr dál, kdy řidič osobního auta nedobrzdil ve tvořící se koloně ve směru z Krčmaně do Olomouce, narazil do auta, které před ním už zastavilo a toto auto bylo nárazem odmrštěno na další auto. Také v tomto případě byl jeden člověk zraněn.