Strakonice: Přístup do kolonie pod „Šibeničákem“ bude bezpečnější

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

STRAKONICE – Pokud máte zahrádku v kolonii nacházející se pod Šibeničním vrchem, pak pro vás máme dobrou zprávu. Jelikož je odsud aktuálně nedostatečné spojení s centrem města Strakonice, radní rozhodli o výstavbě nového chodníku.

Ten se bude nacházet u Radomyšlské komunikace druhé třídy číslo 173. „V uvedené lokalitě se nachází zahrádky a současně také autobusová zastávka. Osoby, které navštěvují zahrádkářskou kolonii, nebo se zde i zdržují, jsou bez chodníku v ohrožení poměrně silně frekventovanou dopravou,“ konstatovala mluvčí města Strakonice Markéta Bučoková. Rada města tedy z tohoto důvodu rozhodla o vybudování chodníku pro pěší právě v tomto místě.

Komunikace je z jedné strany ohraničena svodidlem a z druhé strany se nachází příkop. „V první fázi je nezbytné zadání vypracování studie, která bude řešit umístění chodníku od křižovatky ulic Radomyšlská a Jiráskova po autobusovou zastávku v ulici Radomyšlská, která se nachází pod Šibeničním vrchem,“ sdělila mluvčí města.

Vzhledem k právě proběhlým opakovaným volbám ve Strakonicích a jejich výsledku se předpokládá, že o výstavbě nového chodníku bude rozhodovat již nové zastupitelstvo v následujícím roce.