Video: Divoký běh sprejer neudýchal

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – V nočních hodinách se skupinka mladíků rozhodla, že zkrášlí pilíře mostku spojujícího Letenské a Chotkovy sady. Operátor kamerového systému zkušeně naváděl hlídky v terénu, a tak se podařilo sprintujícího umělce lapit. Zapírat rozhodně nemohl.

Městské policii bylo na linku 156 oznámeno, že trojice mladíků sprejuje na nepovolenou plochu. „Pro své sprejerské touhy si mladíci vybrali pilíře mostu pro pěší, který spojuje Letenské sady s Chotkovými. Strážníci na místě kromě čerstvých, pomalu zasychajících nápisů nikoho neobjevili,“ uvedla dnes mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Hlídka se rozhodla, společně s dalšími, prověřit okolí. A skutečně, u Písecké brány spatřila dvojice strážníků tři utíkající osoby, které odpovídaly udanému popisu.

Trojice se však zkušeně rozdělila, aby nebudila takovou pozornost. Jednoho z mladíků se podařilo vypátrat, jak běží ke stanici Hradčanská, a přes železniční přejezd. To už se za ním vydala autohlídka, a ta mu zkřížila cestu. Mladík se tedy obrátil zpátky k přejezdu a strážník, který hbitě vyskočil z vozu, za ním. Kousek za přejezdem však sprejera dostihl další ze strážníků, který měl evidentně lepší fyzičku.

Mladík byl okamžitě zpacifikován, a omezen na osobní svobodě. Že má na svědomí nápisy na mostku bylo naprosto nezpochybnitelné. Jednak měl u sebe spreje s barvou, také oblečení měl umazané od této barvy a na rukou černé latexové rukavice, rovněž potřísněné. „Zadrženým byl teprve patnáctiletý mladík. Celá věc byla na místě předána Policii ČR,“ doplnila mluvčí.