Vnuk uškrtil babičku kvůli šperkům, byl gambler a potřeboval peníze na pervitin

ilustrační foto

BRNO – Jihomoravští kriminalisté minulý týden vyřešili dva závažné násilné trestné činy. Objasnili případ pobodání muže, ke kterému došlo v pátek v Brně, a zákeřnou vraždu seniorky.

Ve čtvrtek zavolal na linku 158 muž, že se našel svou osmdesátiletou matku mrtvou. Nemohl se jí dovolat, proto ji přijel ve večerních hodinách zkontrolovat do Jandáskovy ulice v Řečkovicích. Nařízená soudní pitva potvrdila prvotní podezření, že žena zemřela zaviněním jiné osoby. Výslechem svědků a vyhodnocením kamerového záznamu se podařilo identifikovat pravděpodobného pachatele., kterým byl dvacetiletý vnuk ženy. O víkendu byl zadržen. Kriminalistům přiznal, že se k činu nějakou dobu odhodlával. Do bytu vstoupil minulou středu večer. Babička ho pohostila sušenkami a čajem. Když se k němu otočila zády, uškrtil ji. Poté prohledal byt a odcizil z něj šperky a finanční hotovost. „Čin spáchal po předchozím uvážení a s úmyslem získat pro sebe majetkový prospěch. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na 20 let, případně i trest výjimečný,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

K pobodání osmapadesátiletého muže došlo v pátek večer v ulici Petra Křivky. Banální konflikt začal žduchnutím, následovala slovní rozepře. Po ní mladistvý útočník poškozeného pobodal. Jen díky tomu, že byl rychle převezen do nemocnice a operován, muž útok přežil. Kriminalisté po vyslechnutí svědků  a dalších osob získali informace k podezřelému. Zadržen byl v sobotu odpoledne. Ještě týž den zahájili trestní stíhání pro provinění vraždy ve stádiu pokusu. „Mladistvý si na verdikt soudu počká ve vazbě, hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi,“ sdělil Šváb.

zdroj: Policie JMK