Zdrogovaný řidič ujížděl policistům. Nakonec havaroval u Hrobic a dal se na útěk

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Několikakilometrové pronásledování zdrogovaného řidiče, který ani nemá řidičský průkaz, skončilo včera odpoledne v zatáčce u Hrobic na Zlínsku. Čtyřiačtyřicetiletý muž ujížděl policistům od čerpací stanice v Zádveřicích a při rychlé jízdě ohrozil několik protijedoucích vozidel, které vytlačil ze silnice. Nakonec havaroval do vozidla dvaapadesátiletého řidiče, který utrpěl lehké zranění.

Řidič nereagoval na výzvy k zastavení, proto se za ním vydalo několik policejních hlídek, které se ho snažily zastavit. „Při své divoké jízdě řidič nezvládl projet zatáčkou vedoucí do obce Hrobice na Zlínsku, vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem, poté havaroval a dal se na útěk. Policisté z dopravního inspektorátu ale čtyřiačtyřicetiletého muže ze Vsetínska záhy zadrželi za pomoci hrozby střelnou zbraní,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dechová zkouška byla u řidiče negativní, test na drogy ale ukázal pozitivní hodnoty na amfetamin. „Zda a v jakém množství řidič drogu užil, ukáže lékařské vyšetření,“ doplnila Kozumplíková.

Zadržený muž skončil v policejní cele. „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení, za což muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ sdělila Kozumplíková.

Policie nyní žádá svědky o pomoc s vyšetřováním. „Kriminalisté žádají řidiče vozidel, kteří byli svědky pronásledování stříbrného vozidla Alfa Romeo s převozními značkami v pondělí 16. prosince od 13.15 do 13.25, aby se ozvali na linku tísňového volání policie 158. Vozidlo ujíždělo od čerpací stanice Ono v Zádveřicích směrem do Slušovic a pak dál na obec Hrobice. Výpovědi, kamerové záznamy nebo fotografie této události mohou policistům pomoci v trestním řízení,“ vyzvala Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR