ČOI zajistila na jihu Čech padělky za téměř 8 milionů korun

ČOI zajistila ve Vyšším Brodě padělky za téměř 8 milionů (zdroj ČOI)

ČESKOKRUMLOVSKO – Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě, kde zajistila více než 1 200 kusů padělků v hodnotě originálů téměř 8 milionů korun.

Jednalo se o mimořádnou kontrolní akci na tržnici, která byla zaměřená na nabídku a prodej padělaných výrobků. „Ve dvou případech bude s kontrolovanou osobou zahájeno správní řízení. Za porušení zákona o ochraně spotřebitele může být uložena sankce až do výše 5 milionů korun,“ říká k výsledkům kontrol ředitelka inspektorátu České obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny Martina Střihavková.

Česká obchodní inspekce při této akci zabavila celkem 1 207 kusů padělků v hodnotě originálů za 7 899 520 korun. Převážně se jednalo o textilní výrobky a koženou galanterii. Konkrétně to byly trička, obuv, mikiny, bundy, tepláky, kraťasy a čepice. Mezi dalším zabaveným zbožím byly kabelky, peněženky, pásky a sluneční brýle. „Vybrané zajištěné padělky budou využity pro humanitární účely, zbývající budou zlikvidovány,“ konstatovala Martina Střihavková. Mimořádná kontrolní akce se konala ve spolupráci s Cizineckou policií a za účasti strážníků Městské policie Vyšší Brod.