Náklaďák v příkopu uzavřel silnici mezi Jabloncem a Libercem

LIBEREC/JABLONEC – Silnice číslo 14 mezi Jabloncem nad Nisou a Libercem je aktuálně uzavřena kvůli dopravní nehodě. Policie odhaduje, že uzavírka potrvá do odpoledních hodin, přibližně do 16.30 hod.

Dnes ráno minutu po šesté hodině se stala dopravní nehoda na silnici číslo 14 mezi Jabloncem nad Nisou a Libercem, a to v katastru Liberce v místech u Novoplastu. „Podle předběžných informací z místa události řidič s nákladním vozidlem, aby zabránil střetu s protijedoucím osobním vozem, strhl řízení a vyjel mimo vozovku. Ke střetu osobního a nákladního vozidla nedošlo, ale řidič s nákladním vozem havaroval,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Uvedená silnice je v současné době s ohledem na šetření celé události uzavřena od posledního kruhového objezdu v Jablonci nad Nisou k Novoplastu v Liberci – v celkové délce 1,6 kilometru. Probíhají záchranné a vyprošťovací práce. „Řidičům, kteří míří do z Liberce do Jablonce a naopak doporučujeme využít k cestě těmito směry silnici vedoucí přes Proseč nad Nisou nebo silnici číslo 35,“ dodala mluvčí Sochorová.

Ilustrační foto