Turnováci, ve městě řádí zloděj. Zkontrolujte si balkonové dveře!

TURNOV – Turnovští policisté přijali v neděli večer oznámení o neúspěšném pokusu násilného vniknutí do rodinného domu. Radnice Turnova žádá obyvatele o zkontrolování především balkonových dveří a prosí o bedlivé pozorování lokality Turnova – Hruštice, Károvska.

Dosud neznámý pachatel v neděli odpoledne v době od půl čtvrté hodiny do 19:45 hodin neoprávněně vnikl na pozemek u jednoho z rodinných domů v Turnově v ulici Josefa Štrégla. „Následně dosud přesně nezjištěným předmětem, pravděpodobně vrtákem, poškodil dřevěný rám francouzského okna v zadní části domu, kde skrze celý rám vytvořil otvor. Do domu se neznámému pachateli, který využil toho, že rodina bydlící v tomto domě odešla na návštěvu ke známým, vniknout naštěstí nepodařilo. Přesto stačil způsobit škodu v předběžné výši 25 tisíc korun,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Policisté z Obvodního oddělení v Turnově, kteří nyní celý případ šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a poškození cizí věci, za jejichž spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.

V souvislosti s tímto případem policie varuje: „Je důležité, abyste si všímali toho, kdo se pohybuje v blízkosti vašeho bydliště. Pokud spatříte cizí osoby nebo neznámá vozidla parkující ve vaší ulici v denních i večerních hodinách a navíc podezřelý pohyb neznámých osob kolem těchto vozidel, měli byste nás o tom informovat prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158. My vaše oznámení na místě raději prověříme. Občanská solidarita se v takovém případě vyplatí, protože když uspěje zloděj u souseda, ve vaší ulici se mu zalíbí a příště navštíví právě vás,“ dodala mluvčí Sochorová.

Ilustrační foto