Udělali škodu za sto tisíc! Policie hledá pachatele dvou případů!

Ilustrační fotografie, zdroj: Policie ČR

HORAŽĎOVICE – Dvěma různými případy se začali intenzivně zabývat policisté v Horažďovicích, o kterých včera přijali oznámení na své služebně a po jejich pachatelích nyní pátrají.

První z nich se týkalo budovy bývalé horažďovické prodejny. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že neznámý pachatel si zde nepěkně zařádil. Poškodil totiž celkem devět výloh o rozměrech 150 krát 230 centimetrů a další dvě výplně o ploše 87 krát 209 centimetrů z izolačních dvojskel. Aby toho nebylo málo, poničil i zateplenou fasádu sloupků mezi skleněnými výplněmi. „Celková škoda byla vyčíslena na 90 tisíc korun. Policisté provedli ohledání místa činu a šetření v okolí. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Po pachateli pátrají,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V druhém případě se stala obětí žena. Ta snad vinou předvánočního shonu včera okolo půl dvanácté dopoledne nechala při výběru peněz v bankomatu osm tisíc. Když si tuto svoji chybu uvědomila, bylo už pozdě. Peníze z bankomatu zmizely a ona tak neznámému nepoctivému pachateli nedobrovolně zanechala štědrý předvánoční dárek. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zatajení věci. Podle ustanovení trestního zákoníku hrozí tomu, kde si přisvojí cizí věc či jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, odnětí svobody až na jeden rok. Policisté po pachateli intenzivně pátrají,“ dodala mluvčí.