Víte, kam zajít pro stromeček a pro kapra?

HRADECKO – Nestíháte si advent užít, natož jít nakupovat? Máte příliš mnoho práce a nevíte, kam si skočit pro kapra nebo pro stromeček? Lesníci nabízí borovici, smrk i jedli a budou k dispozici i v sobotu. Za usmrcení kapra si připlatíte.

Pokud ještě nemáte svůj vánoční stromeček, můžete si pro něj zajet přímo k lesníkům do hájovny Marokánka nedaleko Krňovic, nebo na Nový Hradec k Zelenému sloupku. Stromky jsou k dostání do vyprodání zásob každý všední den od 8 do 16:30 hodin. Na pracovně vytížené myslí lesníci také o víkendu, ve stejný čas můžete v sobotu navštívit Marokánku, Zelený sloupek pak do 12 hodin. Stromky jsou vyřezané v lese, cenově se pohybují od 200 do 500 korun (záleží na typu stromku) a výška nerozhoduje. Nejdráže vás vyjde pořídit si do pokoje jedli.

Vánoční kapry si budou moci lidé koupit až od soboty 21. prosince a to celkem na čtyřech místech, kterými jsou Zelený sloupek, rybník Datlík, Velké náměstí a venkovní prostor před obchodním domem Atrium. Kupující by neměli zapomínat na to, že cenu kapra určuje jeho váha, a příplatky se účtují za jeho usmrcení i vykuchání. „Mrzí mě, že si kvůli práci nestíhám advent užít. Ještě nemáme ani stromek a jako každý rok budeme vše shánět na poslední chvíli. Kdybychom si koupili živého kapra, asi by nám ho bylo líto a pustili bychom ho zpět do vody. Já ani manžel bychom neměli tu sílu ho zabít,“ říká třicátnice Eva Zelená z Hradce Králové.