Znáte nejoblíbenější letní místa v Sušici? Vybrali je v anketě!

Pohled z Andělíčku, Autor: MIC Sušice

SUŠICE – Někteří z nás už netrpělivě vyčkávají na kvalitní sněhovou nadílku, aby tak konečně opět mohli vychutnat ten svobodný adrenalinový pocit, který zažívají na strmých bílých svazích šumavských sjezdovek.

Bohužel, počasí lyžařské vášni zatím moc nepřeje. V současné chvíli láká nadšence bílého sportu pouze Kvilda, kde je místy až půlmetrová pokrývka sněhu. Zimní sezona na sebe nechává stále čekat, ta letní je už dávno za námi. Můžeme si na ni ale trochu zavzpomínat. Jeden ze známých šumavských webových serverů na svých stránkách před časem vyvěsil anketu „Kde se vám v Sušici v létě líbí?“ a zde jsou její dosavadní výsledky:

Nejvíce chvály sklízí ostrov Santos. V jeho prospěch se zatím vyslovilo přes 60% hlasujících. Toto centrum společenského dění v Sušici prošlo rozsáhlou rekonstrukcí v letech 2012 a 2013 a vy si zde můžete užívat oblíbené kulturní akce, jako je open air music festival Šumava Rocks nebo třeba Rozmarné léto v Sušici. Nezapomnělo se zde ani na někdejšího věhlasného léčitele Františka Ferdu. Tomu je věnován zvon na zdejší zvoničce z dílny Václava Fialy. Na ostrově Santos nechybí ani velké dětské hřiště, stánek s občerstvením, nebo třeba kuželník.

Dalším místem, které v anketě zabodovalo, je Luh a řeka Otava. To získalo více jak 27% spokojených hlasů zejména od těch, kteří oceňují přírodu prostřednictvím unikátního lužního lesa o rozloze
přes 25 ha v těsné blízkosti historického centra města Sušice. Městem protékající řeka Otava vás zase může o své čistotě přesvědčit výskytem pstruhů. Můžete je krmit přímo v centru Sušice, a to na nábřeží z lávky pro pěší přes řeku Otavu. Právě odtud také můžete po proudu řeky vlevo obdivovat technický unikát, vorařské návěstidlo, které kdysi sloužilo pro řízení provozu na řece při plavení dříví.

Na Fufernách, to je název další oblíbené lokality, která si našla své příznivce. Ti ji dali skoro 9% hlasů. Zde se mohou pochlubit prvním outdoorovým centrem na Šumavě. Offpark nabízí svým návštěvníkům pestrou paletu volnočasových a adrenalinových aktivit jako např. lanový park, dětský lanový park, raftem po Otavě, paintball, terénní koloběžky, zážitkové lety balónem, zapůjčení in-line bruslí či kurz přežití. Provoz centra je celoroční, ale většina aktivit se nejlépe prožívá od jara do podzimu.

Jako poslední se s třemi procenty v anketě umístil areál letního koupaliště. Bylo otevřeno již v roce 1967, před třemi roky však dostalo zbrusu nový kabát. Návštěvníci si zde mohou užít dvou bazénů. Pro děti je zde připraveno brouzdaliště, vodní atrakce. Nechybí zde ani opalovací plochy, hřiště na plážový volejbal, dětské hřiště a pergola s posezením.

Sušice je určitě velmi atraktivní město a má svým obyvatelům a turistům hodně co nabídnout. Jak se ale díváte na výsledky ankety vy? Hodnotili byste stejně a nebo byste dokonce doporučili i jiná místa?

Santos, Zdroj: mestosusice.cz