Arriva rozšířila počet nízkopodlažních vlaků

LIBERECKÝ KRAJ – Do flotily vozidel dopravce Arriva byla zařazena další nízkopodlažní motorová jednotka Siemens Desiro. Jde o čtvrté vozidlo tohoto typu, které zajišťuje provoz na regionálních linkách L3 Liberec – Stará Paka, L5 Stará Paka – Lomnice nad Popelkou a nově i na lince L31 Železný Brod – Tanvald.

Zařazením čtvrtého nízkopodlažního vozidla se od úterního odpoledne rozšiřuje dostupnost vlaků pro osoby se ztíženou schopností pohybu a orientace. Tato červená Desira budou na linkách v Libereckém kraji jezdit pouze v prvním roce. Následně dopravce nasadí již trvalou flotilu vozidel stejného typu.

Arriva se na tratích v Libereckém kraji potýkala od nedělního zavedení nových jízdních řádů s mnoha problémy. O situaci v kraji po změně železničních dopravců jsme vás informovali ZDE. Netopící soupravy na trase Praha – Tanvald, sesuv půdy na kolejích mezi Železným Brodem a Tanvaldem, technické potíže na trati mezi Turnovem a Libercem, problémy s přístroji na výdej jízdenek, takto vypadaly stížnosti cestujících na nového dopravce. Koordinátor veřejné dopravy KORID LK bude provoz spojů firmy Arriva sledovat a průběžně vyhodnocovat.

Foto: Arriva a Liberecký kraj