Čtyřicet vykradených aut má na svědomí dvanáctkrát trestaný muž

Třicetiletý muž vykradl během dvou měsíců čtyřicet aut (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Majitelé motorových vozidel nejen v krajské metropoli si mohou oddechnout. Českobudějovickým kriminalistům se totiž v poměrně krátké době podařilo dopadnout zloděje, který vykradl na čtyři desítky automobilů.

Ke krádežím docházelo prakticky denně již od 11. října 2019, někdy i několikrát za den na území města České Budějovice, v několika případech také na Dobré Vodě. „Kriminalisté ve spolupráci s policisty z českobudějovických obvodních oddělení na této sérii skutků intenzivně pracovali a díky výborně odvedené práci na místech činu, se podařilo v krátké době ustanovit osobu pachatele,“ sdělila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Tím je třicetiletý muž z Tachovska, kterého dne 16. prosince 2019 policisté zadrželi a obvinili jej ze třech trestných činů. Muž je stíhán vazebně a není to jeho první zkušenost s trestním stíháním. Již v minulosti byl dvanáctkrát soudně trestaný. V lednu letošního roku opustil brány věznice, kde si odpykal trest za majetkovou trestnou činnost.

Vozidla vykrádal na nejrůznějších místech krajského města, vybíral si především osobní vozidla různých značek, ale v několika případech šlo i o nákladní automobily. „Vždy použil kámen, aby se okénkem dostal dovnitř vozidel a zde pak ukradl vše, co mohl dále zpeněžit. Odcizil tak například mobilní telefony, rybářské vybavení, finanční hotovost, navigaci, palubní kameru, dětský podsedák, oblečení, osobní doklady poškozených, notebook s vybavením, či platební kartu. Nejhodnotnější lup, který si odnesl, byly značkové pánské náramkové hodinky v hodnotě 150 000 korun,“ popsala policejní mluvčí.

Celková škoda, kterou svým protiprávním jednáním způsobil, dosáhla výše bezmála 325 000 korun. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala Schwarzová. Kriminalisté na případu i nadále pracují.