Hlídejte si kabelky, čtyři ženy daly drzým zlodějům šanci

ilustrační foto

ZNOJMO – Pro zloděje a kapsáře není žádný čas svatý, ani ten předvánoční. Naopak využijí každou příležitost, jak využít roztržitosti lidí v hektickém nákupním shonu.

Tuto nepříjemnou zkušenost mají z uplynulých dnů hned čtyři ženy ze Znojemska. Jedenašedesátiletá paní si v obchodním domě v Jarošově ulici ve Znojmě odložila během nakupování kabelku do vozíku. V nestřeženém okamžiku o ni přišla. Uvnitř měla kromě dokladů, klíčů a mobilního telefonu i hotovost téměř 3000 korun. Také dvaapadesátiletá žena, která se přišla pobavit do restaurace na Mariánském náměstí ve Znojmě, přišla o 3000 korun. Peníze měla ve volně odložené peněžence. Devatenáctiletá dívka navštívila ve Znojmě bar na ulici 17. listopadu. Kabelku si pověsila vedle stolu. Zatím neznámý pachatel jí z kabelky odcizil 2500 korun.

O nejvyšší částku hotovosti přišla pětatřicetiletá cestující, když jela autobusem po Znojmě a v kabelce zavěšené přes rameno měla v peněžence přes 14 tisíc korun. „V souvislosti s těmito případy opět připomínáme, jak je důležitá obezřetnost. Nenechávejte volně odložené kabelky a peněženky v nákupních vozících a na stolech. I při cestování v hromadných dopravních prostředcích mějte svoje věci na očích. Nedávejte drzým zlodějům šanci,“ varuje policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.