Maskovaný mladík přepadl večerku se zbraní v ruce. Pátrá po něm policie

ilustrační foto

PRAHA – Ve středu večer přepadl maskovaný muž obchod v ulici Brunclíkova, v Praze 6. Odnesl si hotovost a hrozil zbraní. Policisté po něm intenzivně pátrají.

„Včera před půl devátou večer vyjížděli policisté do ulice Brunclíkova v Praze 6, ve které došlo k loupežnému přepadení. Podezřelý maskovaný muž vstoupil do provozovny a pod pohrůžkou užití zbraně požadoval po prodavačce hotovost,“ uvedla dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Muž si následně odnesl z pokladny několik tisíc korun. Celé přepadení trvalo jen několik málo vteřin a naštěstí při něm nikdo nebyl zraněn.

„Kriminalisté na místě zajistili kamerové záznamy, které v současné době vyhodnocují a zároveň pátrají po pachateli,“ doplnila mluvčí. Útočník je zhruba ve věku dvacet až pětadvacet let, vysoký 170 až 175 centimetrů, sportovní postavy. Během přepadení byl oblečený do tmavé mikiny bez kapuce, černých tepláků, tmavých tepláků a bílých ponožek. Na hlavě měl nataženou černou kuklu, hovořil česky bez přízvuku. Za trestný čin loupež nyní hrozí pachateli až desetiletý trest odnětí svobody.