Netradiční vánoční kuličky, po kterých nepřiberete. Nikomu ale neříkejte, co jste do nich dali

Ilustrační foto

Mlsat, a přitom nepřibrat, je vánoční sen většiny z nás. Jenže jak to udělat, když všechny ty dobroty jsou plné cukru a tuku? Řešení je prosté. Nahradit některé suroviny dietnější a zdravější variantou. Problém je zpravidla ten, že právě ona zdravější surovina ostatním nechutná. Musíte ji tedy do svého kulinářského výrobku nenápadně propašovat.

Jakou surovinu použijeme jako základ? To neuhádnete

Přinášíme vám recept, v kterém ukážeme, jak na to. Čím nahradíme základní hmotu kuliček, kterou zpravidla tvoří máslo, cukr a různé rozdrcené sušenky, tedy doslova kalorická bomba? Použijeme bílé fazolky. Ano, obyčejné fazole. Ale nelekejte se. Bílé fazolky (samozřejmě je nejdříve uvaříme) mají poměrně neutrální chuť, takže se pro tento účel výborně hodí. Požadovanou chuť jim propůjčí další ingredience. Navíc patří mezi luštěniny, které oplývají celou řadou látek důležitých pro naše tělo, např. bílkovin. A uznejte, že je lepší dostat do těla kalorie (tedy energii) v podobě bílkovin než sacharidů a tuků.

Suroviny

250–300 g uvařených bílých fazolí

Pikantní marmeláda (nejlépe rybízová)

Cukr a rum dle potřeby

Jemně strouhaný kokos

Hořká čokoláda a tuk (máslo, Hera, atd.) na polevu

Postup

Jak již vidíte ze seznamu ingrediencí, v receptu se nic přesně neodměřuje, záleží totiž na tom, co chutná konkrétně vám (podle toho dáte více či méně cukru, rumu, marmelády atd.). Důležité však je, aby výsledná hmota měla konzistenci, z které je možné vytvarovat kuličky, tedy nesmí být příliš řídká. Marmeláda musí být pikantní (výborně se pro tento účel hodí rybízová), aby směs nebyla mdlá, ale měla výraznou chuť.

Uvařené vychladlé fazolky (pozor abyste je úplně nerozvařili) rozmixujeme nebo prolisujeme. Postupně opatrně přidáváme marmeládu a dochucujeme rumem, případně cukrem. Pokud se stane, že hmotu špatně utrefíme a je příliš řídká, lze zahustit rozdrceným dětskými piškoty nebo trochou jemně rozemletých ovesných vloček (toto raději pouze pro otrlé jedince zvyklé na zdravou stravu). Pokud je hmota naopak příliš tuhá, ředíme rumem nebo sáhneme po řidší marmeládě.

Vytvarované kuličky obalujeme buď rovnou v kokosu nebo je nejdříve namáčíme do čokoládové polevy, rovnáme na plech a sypeme kokosem. Další variantou je, že polovinu kliček obalíme pouze v kokosu a druhou polovinu namáčíme v čokoládě, takže budeme mít dvě verze – tmavou a světlou. Kuličky necháme v chladu minimálně jeden den uležet.

Tip

Do směsi na kuličky můžete také  zapracovat rozinky, které jste předtím namočili, např. v rumu.

Dobrou chuť!

Pokud obdržíte pochvalu, raději zejména mužské části svých blízkých neprozrazujte, co jste do kuliček vlastně dali. Už z principu by je příště možná nejedli s tvrzením, že něco takového přece není pro chlapy. Ale my ženy víme své…