Nová radnice se ponoří do vánoční atmosféry

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

BRNO – Den před Štědrým dnem, v pondělí 23. prosince, proběhne akce Vánoce na brněnské radnici. Užijí si velcí i malí, je připraven pestrý program i potravinová sbírka.

Od 10 hodin budou na programu tvořivé dílny pro nejmenší, kde si na šesti stanovištích vyrobí dřevěné ozdoby, baňky a přání. Je pro ně také připraveno představení ve Sněmovním sále, zpívání koled a ve 14 hodin všechny zúčastněné pozdraví představitelé města. Jako překvapení je připraven Michal Nesvadba, kterého děti znají z Kouzelné školky.

Ani dospělí nepřijdou zkrátka, v Rytířském sále pro ně budou vystaveny kulisy z Divadla Radost, svůj stánek zde bude mít Knihovna Jiřího Mahena nebo dětský hospic Dům pro Julii. „Dopravní podnik představí maketu části historické tramvaje, STAREZ-SPORT nabídne na zkoušku sporty, které doplní soutěžemi, z brněnské zoo dorazí také některá zvířata. Na akci se představí i hasičský sbor, již tradičně zde městská policie ocení nejlepší výtvory ve výtvarné soutěži Empík naděluje,“ zve na akci Markéta Vaňková.

Kromě toho je připravena komentovaná prohlídka radnice, jako důležitou tečku můžeme vidět v potravinové sbírce pro potřebné. Přinést můžete potraviny s dlouhou dobou trvanlivosti, jakou jsou konzervy, polévky, kaše či rýže, nazmar nepřijdou ani zubní kartáčky, hygienické potřeby a podobné drogistické zboží. Sbírka se koná na Křížové chodbě, vysbírané věci poputují  lidem v tíživé situaci. Po přinesení potřebných věcí si můžete odnést betlémské světlo, které zde přinesou skauti.