Rozbitá okénka zaparkovaných aut. Pachatel čekal na zastávce

Nedávejte zlodějům příležitost a chraňte cenné věci ve vozidle. Foto: Creative Commons

PRAHA – Chvíli po půlnoci řešila hlídka strážníků z Prahy 5 oznámení, že kdosi vykrádá vozidla umístěná na odtahovém parkovišti. Přijeli rychle, pachatel ještě nebyl daleko.

Člen ostrahy odtahového parkoviště kontaktoval strážníky, protože kdosi rozbil okénko zaparkovaného auta. Podezřelá osoba pak měla odejít ulicí Radlickou směrem z centra. „Strážníci z Prahy 5 se během pár minut dostavili na místo. Ihned prověřili okolí. Muž odpovídající popisu naštěstí nedošel daleko. V poklidu čekal na zastávce autobusu,“ popsala situaci mluvčí pražských strážníků Michaela Peterková.

Strážníci se s mladým cizincem vrátili zpět na parkoviště, kde mělo dojít k trestné činnosti. Oznamovatel okamžitě poznal, že se jedná o muže, kterého předtím spatřil při rozbíjení okénka, a označil jej za pachatele. Nakonec byla nalezena tři auta s rozbitými bočními okénky. Mladík byl v klidu jen do chvíle, kdy se strážníci rozhodli, že ho omezí na osobní svobodě. Chtěl utéct, ale strážníci ho zpacifikovali a nasadili pouta. Následně si cizince na místě převzala Policie ČR k dalšímu řešení.