Stavba druhé části obchvatu Chrudimi byla zahájena

CHRUDIM – Ředitelství silnic a dálnic včera zahájilo výstavbu druhé části obchvatu Chrudimi a Slatiňan. Stavba 4,5 kilometru dlouhé silnice I/37 navazuje na první část obchvatu Chrudimi, která byla otevřena v roce 2015. Po jejím dokončení se řidiči budou moci vyhnout městům Chrudim a Slatiňany po silnici dlouhé celkem 10,5 kilometru.

Nový obchvat převezme tranzitní dopravu ve směru sever – jih ze stávající silnice I/37. Stavba by měla trvat dva roky, první auta se tedy po obchvatu projedou nejspíš na konci roku 2021. Dokončený obchvat spolu s již zprovozněným úsekem navíc umožní i rychlejší a kvalitnější napojení jižní části Pardubického kraje na dálnici D11.

„Vybudování druhé části obchvatu významně odlehčí městům Chrudim a Slatiňany od tranzitní dopravy. Realizace stavby zajistí podstatné zlepšení životního prostředí díky snížení hluku a emisí výfukových plynů. Zároveň dojde ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a omezí se možnost střetu automobilů s chodci. Stavba by měla být zprovozněna za dva roky,“ představil nově zahajovanou stavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Nejde o složité dílo, délka mostů bude činit 207 metrů, na trase je jedna mimoúrovňová křižovatka u Slatiňan a tři protihlukové stěny. Cena stavby podle smlouvy činí 442 milionů korun bez DPH. Silnici postaví sdružení firem M-Silnice a Eurovia. První auta po druhé části obchvatu by měla vyjet na konci roku 2021.

Foto: ŘSD a Město Chrudim