Taxík Maxík nově i v Budějovicích. Víme, kdy vyjede

Taxík Maxík (zdroj město České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Po Prachaticích a Vimperku bude nově Taxík Maxík jezdit také v krajské metropoli Jihočeského kraje. Kdy vyjede poprvé a kdo může jeho služeb využít, se dozvíte v následujících řádkách.

Taxík Maxík vyjede do českobudějovických ulic začátkem ledna 2020 a jeho služeb mohou využívat osoby s trvalým bydlištěm v Českých Budějovicích, které jsou starší 65 let nebo jsou držiteli průkazu ZTP či ZTP/P včetně doprovodu.

„Cena přepravní služby je stanovena v jednotné výši, a to 60 korun za jednu jízdu včetně případné čekací doby a osobu. Tato cena, která je konečná, bude řidiči uhrazena v hotovosti při výstupu z vozidla,“ uvedla mluvčí města České Budějovice Jitka Welzlová. Pokud bude klienta doprovázet další osoba jako doprovod, platí 30 korun. V případě, že doprovází držitele průkazky ZTP/P, jede doprovod zdarma.

Služba bude realizována v souladu s objednávkami klientů každý pracovní den v časech od 7:30 do 15:30 hodin. Je třeba se tedy telefonicky předem dohodnout, kdy této služby plánujete využít. A to nejméně 48 hodin před plánovaným termínem telefonicky přes „dispečink“, který je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 14:00 hodin. Kontakt je 731604499.

„Vozidlo dostalo město darem od Nadace Charty 77 a jejich Konta Bariéry. Pořízení této služby by mělo seniorům usnadnit cesty k lékaři nebo třeba na hřbitov, prostě tam, kam se potřebují dostat a nemají dobré spojení,“ říká náměstek primátora Viktor Vojtko s tím, že taxík bude provozovat Městská charita a město bude na jeho provoz významně finančně přispívat.