V Morkovicích hořel zahradní domek. Požár způsobila nedbalost majitele

Foto zdroj: HZS Zlínského kraje

MORKOVICE-SLÍŽANY – Čtyři jednotky hasičů vyjely dnes před druhou ráno k požáru zahradního domku s udírnou na pozemku rodinného domu v Morkovicích-Slížanech na Kroměřížsku. Podle vyšetřovatele hasičů způsobila požár nedbalost majitele. Ten totiž v těsné blízkosti udírny skladoval dřevo.

Když na místo dorazila první jednotka, byla už střecha zahradního domku v plamenech. „Postupně se u hořícího objektu sjeli hasiči ze stanice Morkovice – Slížany, Kroměříže, místní dobrovolná jednotka a jednotka ze Zborovic. Hasiči okamžitě začali s likvidací požáru, a to s využitím dvou proudů hasební vody,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči postupně vynášeli z domu uskladněné věci včetně dvou propan-butanových lahví. Díky tomu se podařilo nešťastnému majiteli zachránit značnou část majetku. „I tak se vzniklá škoda vyšplhala na sto padesát tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly vyčísleny na tři sta tisíc korun,“ dodala Javoříková.

Následně hasiči rozebírali střechu, kontrolovali prostor termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Na místo dorazil i vyšetřovatel, který zjistil příčinu požáru. „Šetřením zjistil, že k požáru došlo nedbalostním jednáním, neboť v těsné blízkosti udírny – topiště bylo uskladněné dřevo, které začalo hořet,“ vysvětlila Javoříková a dodala, že při požáru naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje