Ze žárlivosti podpálil kůlnu i se spícím bezdomovcem

JABLONEC NAD NISOU – Policisté z Jablonce nad Nisou řeší pokus o vraždu bezdomovce. Muži, který ze žárlivosti zapálil bezdomovci kůlnu nad hlavou, hrozí trest vězení až na 18 let.

Policisté zahájili trestní stíhání 38letého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stádiu pokusu, kterého se dopustil 22. listopadu letošního roku. Toho dne v odpoledních hodinách v Jablonci nad Nisou na pozemku u domu v ulici Želivského úmyslně polil hořlavinou interiér dřevěné kůlny s úmyslem usmrtit uvnitř spícího podnapilého 31letého muže bez domova. Motivem obviněného byla žárlivost. „Svědci, kteří zaregistrovali požár, spícího muže vzbudili, z přístřešku jej včas vyvedli a poté společně přístřešek uhasili. Poškozený neutrpěl žádné zranění a po uhašení požáru celou věc oznámil policistům na Obvodním oddělení Jablonec nad Nisou – Mšeno,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Na základě provedeného šetření byl na místě zadržen podezřelý 38letý muž a byl umístěn do policejní cely. „Po zahájení trestního stíhání proti obviněnému a po provedení nezbytných úkonů trestního řízení byl státnímu zástupci podán podnět k návrhu na vzetí muže do vazby, návrhu státního zástupce následně soudce vyhověl a na obviněného uvalil vazbu,“ dodala mluvčí Sochorová. Za spáchaný trestný čin hrozí muži trest odnětí svobody až na 18 let.

Ilustrační foto