Žena způsobila dopravní nehodu na dálnici, není divu, vždyť řídila pod vlivem drog!

OLOMOUCKO – Pětatřicetiletá žena ze Šumperka způsobila včera nehodu na rovném úseku dálnice ve směru z Mohelnice na Olomouc. Při kontrole vyšlo najevo, že řídila pod vlivem drog.

„Ve středu 18. prosince o půl sedmé večer řídila pětatřicetiletá žena ze Šumperka vozidlo Hyundai i10 po dálnici D35 ve směru z Mohelnice na Olomouc. Na 257 km (u obce Příkazy) na rovném úseku přejížděla z pravého jízdního pruhu do levého, přitom se střetla s vozidlem Audi A4 jedoucí v levém pruhu, řízené třiadvacetiletou ženou,“ popsal nehodu policejní mluvčí Libor Hejtman. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil, hmotná škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidiček negativní. Současně u nich policisté provedli testy na přítomnost jiných návykových látek. Řidička Hyundai měla pozitivní test na amfetamin. Žena souhlasila s lékařským vyšetřením, spojeným s odběrem krve. Dalším šetřením vyšlo najevo, že tato žena má Městským úřadem v Zábřehu již vysloven zákaz řízení motorových vozidel do března 2021. Po prohlídce vozidla Hyundai policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci vozidla. Žena se dopustila přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a dále jí hrozí pobyt za mřížemi na 6 měsíců až 3 roky, jelikož způsobila dopravní nehodu pod vlivem návykové látky.