Zloději řádili v Kroměříži i v Hulíně. Přilákaly je kabelky odložené v autech

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Vloupání do aut řeší od včerejšího dne hulínští i kroměřížští policisté. Neznámí pachatelé se dovnitř dostali rozbitými okénky a odnesli si kabelky s penězi a doklady. Ty přitom jejich majitelky nechali volně položené v autech.

První krádež se odehrála včera ve tři čtvrtě na tři na kroměřížském sídlišti Slovan. Neznámý pachatel si vybral Fabii zaparkovanou před jedním z bytových domů a rozbil okno u pravých zadních dveří. „Zloděj si odnesl volně odloženou dámskou kabelku, ve které byly doklady, peníze, platební karta a mobilní telefon. Škoda na odcizených věcech je dva tisíce dvě stě padesát korun, škoda, která vznikla poškozením auta, je patnáct set korun,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Balášová.

Včera po půl páté odpoledne došlo k podobné krádeži i v Hulíně. Tady si lupič vyhlédl auto zaparkované poblíž základní školy. „Rozbil okno předních dveří a ze sedadla spolujezdce odcizil volně odloženou dámskou kabelku s finanční hotovostí a osobními doklady. Škoda na odcizených věcech je bezmála tři tisíce korun, škoda na rozbitém okénku je osm set korun,“ uvedla Balášová.

Pachatelé se tak dopustili trestných činů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže. Za to jim hrozí až dva roky ve vězení.