Brno se zapojí do projektu Jsem zpět, který dává elektrospotřebičům novou šanci

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

BRNO – Společnost Elektrowin spustila nový projekt s názvem Jsem zpět, který je určen pro obyvatele města Brna, kteří si koupí nový spotřebič, ale ten starý ještě funguje. Tím pádem nemusí končit jako odpad, ale poslouží potřebným. Radní dnes schválili, že se do projektu zapojí právě i Brno.

Projekt bude realizován na Sběrném středisku odpadů Vídeňská – Jílová. „Projekt Jsem zpět zpřístupňuje jinak nedostupné zboží lidem s nízkými příjmy, má tedy sociální aspekt. Protože preferujeme předcházení vzniku odpadu před jeho likvidací, považujeme projekt za přínosný a máme zájem se na něm podílet,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Tento projekt funguje tak, že lidé darují plně funkční spotřebiče na sběrné středisko odpadů a podepíšou potvrzení o přenechání spotřebiče k opětovnému užití. Poté přijede technik firmy Elektrowin a zjistí, jestli jsou spotřebiče pro tento projekt vhodné. Pokud ano, převezou se tam, kde jsou nejvíce prospěšné, tedy do azylových domů, Klokánků, a podobně.