Malí zloději. Co kradou děti?

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – V předvánočním období stoupá počet krádeží. Někdy jsou však zloději v dětském věku. Dva případy se odehrály v Chodově a na Praze 3. Co vlastně kradou děti?

Pražští strážníci vyjíždějí k mnoha nahlášeným krádežím. V čase Adventu je četnost těchto přečinů častější, a mnohdy kradou děti. „První případ se odehrál v obchodním centru na Chodově. Dvě dívky ve věku třináct a čtrnáct let zadržela ostraha obchodu s oděvy. Přivolaní strážníci u starší dívky nalezli věci v hodnotě téměř třináct set korun,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Michaela Peterková.

Jiný případ krádeže se odehrál v Praze 3. Tam byli přivoláni strážníci prodavačem z obchodu s potravinami a smíšeným zbožím. „Dva devítiletí chlapci zde měli odcizit zboží, zejména cukrovinky, v hodnotě přesahující sto třicet korun,“ uvedla mluvčí. Prodavač hlídce strážníků sdělil, že stejná dvojice malých zlodějů zde kradla již dříve. To si odnesli věci za téměř pět set korun. K cukrovinkám totiž přidali ještě kabelku a lampion. Tehdy se však zlodějíčky nepodařilo chytit, jen je zaznamenal kamerový systém v prodejně.

Postup řešení byl v obou případech totožný. Na místo byli přivoláni rodiče delikventů, aby si své nezdárné ratolesti převzali. Rovněž jim bylo oznámeno, že bude informován Odbor sociálně právní ochrany dítěte, který se případy bude nadále zabývat. Odcizené zboží bylo navráceno zpět do prodeje a v případě straší krádeže, kdy již nebylo možné produkty vrátit, zaplatil jeden z otců částku prodavači na místě.