Od dnešního odpoledne už řidiči projedou pod viaduktem v Turnově

TURNOV – Letošní část rekonstrukce Nádražní ulice je u konce, dnes odpoledne dojde ke zprovoznění komunikace pod viaduktem směrem na Přepeřskou. Tato část byla pro automobilovou dopravu odříznutá 9 měsíců.

Z dopravního hlediska dojde k jedné velké změně – hlavní silnice již nebude pokračovat směrem na Ohrazenice, ale naopak bude zatáčet pod viadukt, hlavní pozemní komunikace tedy bude směřovat do ulice Přepeřská a naopak, vše bude označeno dopravními značkami, vyznačené přednosti bude odpovídat i nový tvar křižovatky.

Jako perličku pro pobavení přikládáme obrázky směrových cedulí s pravopisnou chybou, které byly původně u křižovatky osazeny. Školáckou chybou se bavili lidé na sociálních sítích. Silničáři už značení opravili.

Práce probíhaly také na chodnících a zálivech. Místa, která se nepodařilo dokončit, budou zasypána štěrkem, aby byl možný alespoň omezený provoz. Zhruba v půlce ledna bude zveřejněn další harmonogram prací, zhotovitel předpokládá, že se na stavbu vrátí v březnu. Do té doby se bude na Přepeřské pracovat na vodě a kanalizaci – v místě by měl být semafor, který bude usměrňovat dopravu kyvadlově, krátkodobě bude nutné komunikaci uzavřít z důvodu přechodu kanalizace přes silnici.

Foto: Město Turnov a Facebook